آموزش اجرای سنگ لاشه

اجرای سنگ لاشه چیست؟

سنگ های لاشه حاصل انفجار در معادن می باشد که موجب می شود تا این سنگ به قطعات کوچکتر و در ابعاد متفاوت تبدیل شود. به همین دلیل است که این سنگ شکل خاصی ندارند و دارای زوایای متعددی می باشد. گاهی برای اجرای سنگ لاشه در کار باید گوشه های تیز آن برداشته شود تا بتوان به راحتی آنها را در کنار هم قرار داد. 

سنگ های طبیعی یکی از زیباترین متریالی هستند که در امر ساختمان سازی از آنها استفاده های فراوان می شود. سنگ لاشه دارای ضخامت های متفاوتی می باشد پس در زمان اجرای آن دقت داشته باشید که مدل ضخامت کم را در چه مکانی و مدل با ضخامت بالا را در چه مکانی اجرا کنید. این مسئله بسیار مهمی است که اجرا کنندگان سنگ های لاشه به آن توجه دارند.  

یکی از انواع سنگ های پرطرفدار و زیبا و همچنین پرکاربرد که در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده می شود سنگ های لاشه می باشند. سنگ های لاشه همان سنگ های کوهی هستند که به صورت طبیعی و با همان شکل ظاهری قابل اجرا هستند. 

برای اجرای طراحی با سنگ کوبیک با کارشناسان ما در تماس باشید.

روش های اجرای سنگ لاشه

اجرای سنگ لاشه به عنوان سنگ های تزیینی از مهم ترین کاربردهای آن به شمار می رود. سنگ لاشه دارای مقاومت بسیار بالایی است و به همین منظور از آن در اجرای نمای ساختمان ها و ویلاها استفاده های فراوان می گردد. سنگ های لاشه در رنگ های متعددی وجود دارند و تمام آنها در قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. 

اجرای سنگ های سفید آن برای کف حیاط یا پارکینگ می تواند گزینه خوبی باشد. رنگ سفید از نوع لاشه کمی گرانتر از رنگ های دیگر آن است ولی از لحاظ مقاومت سنگ های سبز رنگ بیشترین استقامت را دارند. از رنگ سبز سنگ های لاشه برای دیوار باغ ها و پارک ها استفاده می شود، همچنین استقامت سنگ های لاشه در مقابل عوامل محیطی مانند باران و برف سبب شده تا این سنگ را در مکان های با رطوبت بالا مانند شمال کشور بیشتر اجرا کنند. 

اجرای سنگ لاشه برای کف سازی حیاط باغ و ویلا نمای بسیار زیبایی به محوطه شما میدهد زیرا استفاده از رنگ های طبیعی در کنار طبیعت سبز حس بسیار دل انگیزی را می تواند به انسان منتقل کند. علاوه بر تمام توضیحاتی که گفته شد از سنگ لاشه برای کف پارکینگ نیز استفاده می شود. یکی از دلایل انتخاب این سنگ برای اجرای کف پارکینگ به دلیل خاصیت عدم جذب روغن ماشین می باشد. 

معمولا همیشه مقداری از روغن ماشین را در کف پارکینگ مشاهده می کنید و این روغن ها اگر روی سنگ های دیگر غیر از لاشه باشد به راحتی جذب می شود و پاک کردن آن کمی سخت است در صورتی که ریختن روغن ماشین روی سنگ لاشه جذب نمی شود و به راحتی می توان آن را پاک کرد. از دیگر مزیت های سنگ های لاشه جذب بسیار کم آب می باشد. استحکام این سنگ ها به قدری بالاست که از آن برای اجرای مکان های پررفت و آمد استفاده می شود. 

اما اجرای سنگ های لاشه فقط به ساختمان و ویلا منتهی نمی شود و از سنگ های لاشه برای اجرای پل ها و تونل ها نیز استفاده می کنند. گاهی از سنگ های لاشه برای تزیین نمای داخلی خانه نیز استفاده می گردد. البته این کار بسیار سلیقه ای است، ولی پایان کار بسیار جذاب و خاص خواهد بود. 

برای دریافت خدمات پیمانکاری سنگ مالون با کارشناسان ما در تماس باشید.

از دیگر مزیت های سنگ های لاشه حفظ حرارت در خود می باشد. به همین منظور از سنگ های لاشه بری اجرای شومینه در داخل خانه یا بیرون خانه استفاده می شود. علاوه بر آن می تواند نمایی بسیار زیبا و خاص را به شومینه شما بدهد. 

دستمزد اجرای سنگ لاشه

دستمزد اجرای سنگ لاشه نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد، مثلا دستمزد اجرای سنگ لاشه ورقه توسط هر استاد کاری نسبت به دیگری متفاوت می باشد. بنابراین می توان به این نتیجه رسید مثل هر کار دیگری مهارت در کار از اهمیت بالایی برخوردار است و کیفیت کار می تواند در تعیین دستمزد در اجرای سنگ لاشه موثر واقع شود. 

دستمزد اجرای سنگ لاشه نسبت به دیگر سنگ های ساختمانی بیشتر است. به خصوص از سنگ های لاشه از نوع سنگ های لاشه ورقه ای باشند. اجرای سنگ های لاشه ورقه ای کاری بسیار دشوار است و هر استاد کاری از پس آن برنمی آید.

زیرا در کنار هم قرار دادن سنگ های لاشه با ابعاد ناموزون کمی سخت تر از قرار گرفتن سنگ های معمولی و با سایزهای مشخص است و همین عامل در تعیین دستمزد اجرای سنگ های لاشه می تواند تاثیر گذار باشد. یکی دیگر از عوامل تعیین دستمزد استاد سنگ هاری است که با توجه به تجربه و تمیز بودن کارش قیمت را تعیین می کند. 

برای دریافت خدمات اجرای سنگ مالون با کارشناسان ما در تماس باشید.

قیمت اجرای سنگ لاشه

در هنگام خرید سنگ های لاشه دقت داشته باشید که این سنگ ها فاقد درز و شکستگی باشند زیرا این نشانه عدم کیفیت و استقامت در آنها می باشد. خوشبختانه معادن زیادی در ایران هستند که از سنگ لاشه غنی می باشند. قیمت سنگ های لاشه بسیار مناسب است و آن را به صورت تنی به فروش می رسانند. یکی از دلایلی که سبب شده تا استفاده و کاربرد و همچنین اجرای سنگ های لاشه زیاد باشد این است که در حین داشتن قیمت پایین ولی بسیار مقاوم است. 

نمونه های زیادی از اجرای سنگ های لاشه را در سایت ما می توانید مشاهده کنید و از آنها ایده بگیرید. قیمت اجرای سنگ های لاشه بستگی به عوامل مختلفی دارد، مثلا قیمت سنگ کاری کف با سنگ کاری دیوار بسیار متفاوت است. یکی از عواملی که می تواند روی قیمت سنگ کاری دیوارها تاثیر گذار باشد ارتفاع اجرای سنگ های لاشه می باشد. 

گاهی برای اجرای سنگ های دیوار از جنس سنگ های لاشه باید از داربست استفاده کرد، در این صورت میتواند در قیمت اجرای سنگ های لاشه تاثیر بگذارد. قبل از اینکه سنگ های لاشه روی دیوار یا روی کف حیاط یا پارکینگ مورد استفاده قرار بگیرد باید سطحی صاف داشته باشیم در این صورت اجرای درست و تمیز برای اجرای سنگ های لاشه می تواند قیمت آن را بالاتر ببرد. 

سنگ های لاشه جزو سنگ های ارزان قیمتی به شمار می روند ولی این دلیل بر این نمی شود که قیمت سنگ کاری در آن کمتر از اجرای سنگ های دیگر باشد. یک عامل دیگری که در قیمت اجرای سنگ های لاشه تاثیر گذار است اجرای بند کشی در آن می باشد، با انجام بندکشی می توان اجرای سنگ لاشه را با مهارت و دقت بیشتری انجام داد.

قیمت اجرای سنگ لاشه با توجه به شخص استاد کار و میزان تجربه و مهارتش تعیین می شود. قیمت اجرای سنگ لاشه از بقیه سنگ ها کمی بالاتر است زیرا این سنگ ها در ابعاد متفاوتی وجود دارند و علتش حفظ زیبایی در این سنگ ها می باشد. همچنین اجرای سنگ های لاشه بر روی دیوار و کف با یکدیگر متفاوت است و انجام زیر کاری و ایجاد سطحی صاف قبل از اجرای سنگ لاشه از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت اجرای سنگ لاشه توسط استادکاران تفاوت فاحشی با یکدیگر ندارد ولی اگر شما به دنبال کاری با کیفیت هستید مسلما باید پول بیشتری پرداخت کنید.

برای دریافت خدمات پیمانکاری سنگ لاشه با کارشناسان ما در تماس باشید.

نحوه اجرای سنگ لاشه

نحوه اجرای سنگ لاشه بدین صورت است که در ابتدا سطح باید به طور کامل صاف و یکدست و بدون هیچ ناهمواری باشد. سپس اگر از سنگ های لاشه برای سنگ کاری دیوار استفاده می شود از بند کشی بهره بره شود تا کار تمیز تر شود. نحوه اجرای سنگ لاشه روی کف و دیوار با یکدیگر متفاوت است. 

نصب و اجرای سنگ لاشه

همانطور که می دانید سنگ های لاشه به دلیل شکل های ناموزون دارای زیبایی بی نظیری است وهمین عامل آن را به یکی از سنگ های منحصر به فرد تبدیل کرده است. نصب سنگ های لاشه با نصب سنگ های دیگر کاملا متفاوت است. زیرا در این کار استاد کار باید از مهارت بالایی برخوردار باشد تا بتواند به درستی و با کیفیت بالا سنگ های را در کنار هم قرار دهد تا از زیبایی آن نکاهد. نصب سنگ لاشه کار سختی است و احتیاج به مهارت بالایی دارد و باید این کار را به افراد با تجربه در این کار بسپارید. 

آموزش اجرای سنگ لاشه

استاد کاران در زمینه نصب سنگ های لاشه به خوبی در اجرای سنگ لاشه آموزش کافی دیده اند. نصب سنگ های لاشه به آموزش نیاز دارد و این کار را نمی توان به افراد کم تجربه سپرد. اجرای سنگ لاشه کاری سخت و حرفه ای است و با آموزش دیدن در این زمینه می توانید به عنوان یک ناظر پی به درستی کار بپردازید. 

سنگ های لاشه به عنوان نوعی از سنگ های خاص و با شکل های متفاوت نیاز به اجرایی متفاوت دارد، آموزش سنگ های لاشه ورقه ای سخت تر از اجرای دیگر سنگ های لاشه می باشد، بنابراین اجرای آن را باید به افراد با تجربه در این زمینه بسپارید. شما می توانید با جستجو در سایت ها به خرید سنگ های لاشه پرداخته و آموزش آن را به صورت تصویری مشاهده کنید. 

Shopping Basket
تماس با ما