اجرای سنگ مالون

انواع اجرای سنگ مالون

سنگ مالون به سنگ های کوهی نیز مشهور است، خوشبختانه کشورمان از داشتن این سنگ غنی است. مقاومت بالای این سنگ سبب شده تا از آن برای ساختمان سازی نیز استفاده شود. از سنگ مالون برای نمای دیوارهای بیرونی ساختمان و ویلاها نیز استفاده می شود. استفاده و اجرای سنگ مالون در شهرهایی که دارای رطوبت بالایی است بسیار گزینه خوبی است، زیرا به آسانی دچار فرسایش نمی شود و تغییر رنگ و کیفیت نمی دهد. 

رنگ سفید سنگ مالون یکی از انواع پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی می باشد، طبیعی است که تقاضای سنگ سفید به دلیل زیبایی خاصی که دارد بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است. سنگ های مالون به دو دسته لاشه و مالون تقسیم می شود ولی این دو سنگ از جهاتی با یکدیگر متفاوت هستند بارز ترین تفاوت آن ها در میزان ضخامت آن ها که سنگ لاشه در ضخامت 4 تا 6 سانتی متری است و نوع مالون آن در ضخامت های 15 تا 0 سانتی متر می باشد.

برای اینکه بدانید سنگ مالون چیست این مطلب را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

روش های اجرای سنگ مالون

سنگ لاشه مالون جزو آن دسته سنگ های کاربردی است برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار  بگیرد. بیشترین اجرای سنگ مالون برای کف حیاط و نمای دیوار کاربرد دارد. اجرای سنگ لاشه یکی از گزینه های خوب برای استفاده ساخت پله می باشد، زیرا پله یکی از قسمت های مهم در ساختمان است که باید از استقامت بالایی برخوردار باشد. 

از دیگر موارد مهم در ساختمان و بنا کف پوش حیاط و پارکینگ است که باید در برابر برخی عوامل طبیعی مقاومت بیشتری داشته باشد. امروزه اجرای سنگ مالون در ساختمان سازی یکی از گزینه های اولیه به شمار می رود زیر علاوه بر استحکام آن در برابر عوامل محیطی از زیبایی بالایی برخوردار است. اجرای سنگ مالون در نمای دیوار ساختمان ها و محوطه باغ و ویلا نیز از جمله ایده های است که باید آن را در نظر داشت. 

معمولا سنگ های لاشه مالون در رنگ ها و اندازه های مختلفی وجود دارند و همین امر سبب شده تا بتوان از آن ها در نمای دیوار پارک و همچنین ساخت باربیکیو استفاده کرد. سنگ مالون به تنوع به دلیل تنوع بالایی که در رنگ های متفاوت دارد کاربردهای فراوانی دارد، گاهی به سنگ های مالون سنگ های لاشه نیز گفته می شود. سنگ های مالون از آن دسته های های کوهی است که به همان شکلی که استخراج می شود نیز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا شکل های متفاوت و ناموزون سنگ های لاشه و سنگ های مالون زیبایی خاصی را در نمای ساختمان نمایان سازد. 

برای دریافت خدمات پیمانکاری سنگ مالون با کارشناسان ما در تماس باشید.

از دیگر عواملی اجرای سنگ های مالون در ساختمان سازی و نمای بناها به دلیل استقامت و مقاومت آن در برابر ضربه و خراش می باشد. در کنار تمامی مزیت هایی که از سنگ های مالون بیان شد مزیت وجود دارد که آن را از دیگر سنگ های ساختمانی مستثنی می کند. جذب بسیار کم آب نیز از مزیت های سیار های خوب سنگ های مالون است که سبز شده جز سنگ های پر کاربرد محسوب شود. استحکام سنگ های مالون به قدری بالاست که از این سنگ ها برای مکان های پررفت و آمد استفاده می شود. 

اجرای سنگ های مالون باید بدست افرادی با تجربه در این کار انجام شود، به دلیل اینکه سنگ های مالون در اشکال مختلف استخراج می شود و به همان شکل باید مورد استفاده قرار بگیرد و چیدمان آن باید به صورتی باشد که سنگ ها به درستی در کنار هم قرار بگیرد و به یکدیگر قفل شوند. قبل از اجرای سنگ های مالون در ساختمان سازی باید به نوع و استقامت شیمیایی و فیزیکی سنگ ها داشته باشید و آن را با توجه به مکانی که مورد استفاده قرار میدهید انتخاب کنید. 

به عنوان مثال سنگ هایی که برای استفاده در ساخت پل ها و تونل ها به کار برده می شود باید از استقامت بالایی برخوردار باشد. جذب آب پایین یکی از مهم ترین مزیت هایی است که برای ساخت پروژه های ساختمانی به کار برده می شود. معمولا سنگ های مالون به همان شکلی که از معادن استخراج می شوند مورد استفاده قرار می گیرند و سنگ هایی دارای مرغوبیت هستند که دچار هوازدگی نشده باشند. 

دستمزد اجرای سنگ مالون

دستمزد اجرای سنگ هایمالون متفاوت است به عنوان مثال سنگ هایی که به صورت بندی اجرا شده یک قیمت دارد و سنگ هایی که به وسیله سنگ فرز به درستی برش خورده است قیمتی دیگر دارد و یا اجرای مالون به صورت بند پور ارزانتر از کار بند دار می باشد. بنابراین اجرای سنگ مالون به وسیله نوع بندی کشی تعیین می شود.

برای دریافت خدمات پیمانکار سنگ لاشه با کارشناسان ما در تماس باشید.

اجرای سنگ مالون به عنوان نمای باغ

اجرای سنگ مالون به عنوان نمای دیوار باغ ها و تزیینات باغ یکی از ایده های بسیار عالی برای زیبا سازی باغ و پارک ها می باشد. استفاده از سنگ های مالون در کنار نورپردازی در محوطه باغ و ویلا می تواند جلوه زیبا و جذابی به مکان های تفریحی شما بدهد. یکی از چیز هایی که سبب می شود تا تا زیبایی مکان های تفریحی دوچندان شود ظاهر طبیعی و رنگ های طبیعی این سنگ ها می باشد.

اجرای سنگ مالون جزو سنگ های پر کاربرد هستند که بیشتر برای مکان ها و محوطه های باز مورد استفاده قرار می گیرند و دلیل اصلی آن نیز به خاطر استقامت بالایی است که این سنگ ها دارا هستند. البته ناگفته نماند رنگ ها زیبای سنگ های مالون جذابیت فوق العاده ای دارد و از آنها برای نما و زیبا سازی دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود. مشاهده و دیدن نمای سنگ طبیعی در داخل منزل می تواند احساس بسیار خوب و دلپذیری را به انسان بدهد و بسیار آرامش بخش و تاثیری خوبی در روحیه افراد دارد. 

برای اجرای طراحی با سنگ کوبیک با کارشناسان ما در تماس باشید.

جالب است بدانید اجرای سنگ مالون خاصیت چکش خواری بالایی دارند و می توان آنها را به شکل های متفاوتی تبدیل کرد. در اجرای سنگ های مالون باید یک سری مسائل را در نظر داشت، زیرا نگ های مالون دارای تنوع بسیاری است و تعدادی از آنها برای بعضی مکان ها بسیار مناسب تر از بعضی دیگر از انواع آن می باشد. یکی دیگر از مزیت ها خوب سنگ های مالون اندازه های بزرگ آن است که اجرای سنگ های مالون را بسیار آسانتر کرده است، زیرا سبب می شود پروژه زودتر از آنچه فکرش را میکنید به اتمام برسد. سنگ های مالون در دونوع سنگ ها نیم تراش و تمام تراس وجود دارند.

انواع سنگ های مالون

سنگ های نیم تراش

این سنگ ها در چهار طرف تراش خورده و پشت آن بدون تراش باقی می ماند. سنگ های مالون یکی از قابلیت های بسیار عالی را دارست بدین صورت که می تواند درجه حرارات بالا را به خوبی تحمل کند. این سنگ به خوبی می تواند حرارت را به خود جذب کند و به راحتی آن را مهار کند. 

سنگ های تمام تراش

این نوع از اجرای سنگ مالون تفاوتی از دیگر سنگ های مالون ندارد و تنها تفاوت آن در نوع تراش هست و می توان تمام قسمت های آن را تراش داد. خاصیت چکش خواری بالا این سنگ را به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین سنگ ها به شمار می آورد. جالب است بدانید سنگ لاشه با اجرای سنگ مالون هیچ فرقی ندارد و تنها فرق آن در تراش دادن آن است یعنی اینکه سنگ های لاشه به صورت طبیعی و به همان شکلی که استخراج می شوند مورد استفاده قرار می گیرند ولی سنگ های مالون در کارگاه به وسیله ابزار های خاصی تراش داده می شود و به شکل های مختلف تبدیل می شود. 

برای خرید سنگ لاشه و مشاوره در مورد انواع آن با ما تماس بگیرید.

همانطور که از استقامت سنگ های مالون گفته شد، این سنگ ها گزینه خوبی برای ساخت و اجرای پایه های پل و فونداسیون ساختمان می باشد. از سنگ های مالون برای ساخت و درست کردن متریال مورد استفاده در آسفالت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

قیمت مناسب سنگ های مالون

اجرای سنگ مالون با وجود اینکه دارای بسیاری از مزیت ها است ولی دارای قیمتی مناسب است و این نکته مهمی است که باعث جذب مشتری به سوی آن سنگ شده است. کاربرد بالای سنگ های مالون نیز دلیل دیگری است که مصرف کنندگان را به سوی خرید این نوع سنگ سوق می دهد. از سنگ مالون برای اجرای کف حیاط و پارکینگ نیز استفاده می شود، زیرا همان طور که قبلا گفتیم سنگ مالون دارای استقامت بالایی است و می تواند در برابر عوامل محیطی بسیار مقاوم عمل کند. 

گاهی دیده شده که سنگ های به کار برده شده در اثر ریختن روغن ماشین ظاهر بسیار بدی پیدا کرده به طوری پاک کردن آن بسیار سخت است. با اجرای سنگ مالون برای کف پارکینگ این مشکل از میان می رود زیرا دیگر روغن را به خود جذب نمی کند. از زنگ های متنوع و زیبای مالون برای زیبا سازی فضای پارک ها نیز استفاده شده و اجرای رنگ سبز سنگ مالون و همچنین رنگ قهوه ای در کنار رنگ های سبز طبیعت در فضای باغ و ویلا می تواند ظاهری منحصر به فرد به فضای شما بدهد. 

نحوه استفاده و اجرای سنگ مالون در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسین منزل از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا افراد بیشترین وقت خود را در خانه می گذرانند بنابراین وجود فضایی آرامش بخش یکی از مهم ترین نیاز های انسان به شمار می رود. اجرای سنگ مالون در در دکوراسیون منزل همیشه از طرف افراد متخصص در این کار مورد استقبال قرار گرفته است. 

استفاده از سنگ مالون در نمای دیوار خانه ویلا می تواند حس آرامش را به شما القا کند. گاهی از سنگ های مالون برای ساخت شومینه نیز استفاده می شود و کار کار به دلیل ویژگی منحصر ب فرد سنگ مالون می باشد، زیرا این سنگ ها در مقابل حرارت بسیار مقاوم هستند و می توانند حرارت را خود حفظ کنند بدون اینکه آسیب ببینند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد محوطه سازی با سنگ لاشه با ما تماس بگیرید.

 آموزش اجرای سنگ مالون

اجرای سنگ مالون کاری تخصصی است و باید توسط افراد آموزش دیده صورت پذیرد. در هنگام اجرای سنگ مالون در نمای دیوار ها به دلیل ناموزون بودن سنگ ها باید به درستی کنار هم چفت شوند و درزی بیان آنها وجود نداشته باشد. 

Tags: No tags

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *