مشخصات فنی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

مشخصات فنی بهترین سنگ برای نمای ساختمان

بهترین سنگ برای نمای ساختمان  کدام است؟ امروزه به علت پیشرفت های زیاد در ساختمان سازی استفاده از سنگ ها بسیار افزایش یافته است. انواع متفاوتی از نمای ساختمان وجود دارد که یکی از بهترین آن ها سنگ ها هستند. سنگ ها یکی از رایج ترین نماهای ساختمان در کل دنیا هستند که بسته به شرایط آب و هوایی ناحیه و همچنین سبک های متفاوتی مانند رومی، مدرن و… انتخاب می شوند. 

همان طور که می دانید سنگ هایی که برای نمای ساختمان استفاده می شوند باید از بهترین مشخصات فنی برخوردار باشند زیرا نمای ساختمان یکی از مهم ترین قسمت های یک ساختمان است که در معرض شرایط جوی متفاوتی قرار می گیرد. وجود هرگونه ترک و شکستگی در سنگ نما می تواند باعث  فرسایش سنگ و در نتیجه از بین رفتن زیبایی نمای ساختمان شود.

سنگ های مناسب نمای ساختمان باید از مقاومت بالا در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی برخوردار باشند تا کمترین آسیبی به نمای ساختمان وارد نشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشخصات فنی بهترین سنگ برای نمای ساختمان تا انتهای این مطلب همراه پیمانکاری نادری باشید.

برای اجرای طراحی با سنگ کوبیک با کارشناسان ما در تماس باشید.

بهترین سنگ برای نمای ساختمان چیست؟

به طور کلی سنگ ها برای دو نمای داخلی و بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ نما به هر نوع سنگی گفته می شود که از توانایی مقاومت بالا در برابر آب، مواد شیمیایی، باران اسیدی، برف و… برخوردار باشد. در این مقاله پیمانکاری نادری به بررسی بهترین سنگ برای نمای ساختمان در سنگ نمای بیرونی یا همان نمای ساختمان پرداخته است.

امروزه افراد برای جلوه دادن به زیبایی ساختمان خود از سنگ نما استفاده می کنند. استفاده از سنگ نمایی که دارای بهترین مشخصات فنی باشد می تواند علاوه بر پوشش مناسب ساختمان، آن را در برابر عوامل محیطی مختلف محافظت کند و باعث جذابیت دو چندان ساختمان شود. بهترین سنگ برای نمای ساختمان سنگی است که در برابر عوامل مختلف، مانند باران، نور خورشید و شرایط جوی مختلف مقاوم باشد.

انواع بهترین سنگ برای نمای ساختمان کدام است؟

برای پی بردن به مشخصات فنی بهترین سنگ برای نمای ساختمان، ابتدا لازم است انواع سنگ های ساختمانی را شناخته و سپس با انجام بررسی های لازم سنگ مورد نظر را انتخاب کنید. با پیشرفت در ساختمان سازی تنوع سنگ های ساختمانی نیز بسیار بالا رفته است و هر سنگ با توجه به ویژگی هایی که دارد برای قسمتی از ساختمان مناسب می باشد. در این بین برای نمای ساختمان غالبا از سنگ های تراورتن، مرمریت و گرانیت استفاده می شود، زیرا مشخصات فنی این سنگ ها برای نمای ساختمان بسیار مناسب تر از انواع دیگر سنگ ها است. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد محوطه سازی با سنگ لاشه با ما تماس بگیرید.

سنگ تراورتن

یکی از مطلوب ترین سنگ ها برای نمای ساختمان سنگ تراورتن است، این سنگ از چسبندگی بالایی برخوردار است و به سیمان نیز به خوبی می چسبد. قیمت این سنگ نسبت به انواع دیگر سنگ های مناسب نما کمتر می باشد و این موضوع باعث افزایش محبوبیت سنگ تراورتن بین مردم شده است. 

سنگ مرمریت

سنگ مرمر یکی از زیباترین سنگ ها برای نمای ساختمان است که در برابر هوازدگی، گازها و باران اسیدی مقاومت بسیار زیادی دارد. قیمت بالای سنگ مرمر باعث شده است امروزه کمتر کسی در نمای ساختمان از این سنگ استفاده کند، اما اگر هزینه کافی برای نمای ساختمان دارد پیشنهاد ما به شما سنگ مرمر است.

سنگ گرانیت

از خانواده سنگ های آذرین است و به علت تخلخل پایانی که دارد برای نمای ساختمان بسیار مناسب بوده و باعث می شود رطوبت به داخل ساختمان نفوذ نکند. سنگ گرانیت نسبت به ویژگی مثبتش از قیمت بالایی نیز برخوردار است.

مشخصات فنی بهترین سنگ برای نمای ساختمان 

از مهم ترین نکات تهیه بهترین سنگ برای نمای ساختمان می توان به مشخصات فنی آن اشاره کرد که در ادامه با آن ها آشنا می شود.

برای دریافت خدمات پیمانکاری سنگ لاشه با کارشناسان ما در تماس باشید.

در نظر گرفتن میزان جذب آب

از مهمترین مشخصات فنی بهترین سنگ برای نمای ساختمان میزان جذب آب آن است. سنگی که تهیه می کنید باید متناسب با کاربری آن، جذب آب مناسبی داشته باشد. در رابطه با جذب آب بهتر است بدانید تمامی سنگ های موجود جذب آب دارند و این میزان جذب آب است که تعیین می کند کدام سنگ برای نمای ساختمان مناسب تر است.

دوام و ماندگاری

سنگ های ساختمانی نسبت به کانی خود دوام و ماندگاری متفاوتی دارند، ماندگاری و دوام در برابر عوامل متعددی همچون فشار، شرایط جوی و… می تواند یکی از ویژگی های بسیار مهم در تهیه سنگ نمای ساختمان باشد.

چسبندگی به نما

سنگ هایی مناسب نمای ساختمان می باشند که به آسانی و با روش دوغاب سیمان به سیمان بچسبند، یکی از علل استفاده از سنگ تراورتن به عنوان نمای ساختمان همین موضوع چسبندگی است.

برای دریافت خدمات پیمانکار سنگ لاشه با کارشناسان ما در تماس باشید.

اهمیت انتخاب بهترین سنگ برای نمای ساختمان

انتخاب بهترین سنگ برای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. پیمانکاری نادری در این مقاله تلاش کرده است تا شما را با مشخصات فنی بهترین سنگ برای نمای ساختمان آشنا سازد. اگر شما به دنبال تهیه این سنگ ها از یک فروشگاه معتبر هستید و در نظر دارید که با کیفیت ترین سنگ ها را پیدا کنید، می توانید به سایت پیمانکاری نادری رفته و با متخصصان این شرکت در ارتباط باشید.

Tags: No tags

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *