سنگ مالون چیست؟

در این بخش به بررسی سنگ مالون می پردازیم. در عصری که طراحی های مدرن و خالی از روح در عرصه معماری جولان می دهند، خلق معماری های نوستالژیک می تواند روح تازه ای به فضا ببخشد. خیابان های پوشیده از آسفالت، پیاده روهای بتنی و نمای سیمانی سازه های ساختمانی انسان معاصر را از طبیعت بکر و بدیع دور کرده است.

برای مشاوره در مورد محوطه سازی با سنگ مالون با ما در تماس باشید.

بنابراین باید بار دیگر گریزی به گذشته زد و پیوند بین آدمی و طبیعت را زنده کرد. استفاده از سنگ های طبیعی و تراش نخورده می تواند راهی برای جان دادن دوباره به این پیوند قدیمی و عمیق باشد.

سنگ مالون چیست؟

از سنگ ها در پروژه های نماسازی، طراحی کفپوش، ساخت دیوار، ساخت استخر، سنگ فرش پارک ها، طراحی پیاده رو، سنگفرش خیابان ها و در ساختمان سازی استفاده می شود. سنگ مالون نوعی سنگ ساختمانی می باشد که از تراش خوردن سنگ های لاشه تولید می شود. این سنگ مستقیما از دل طبیعت استخراج می شود با کمترین پردازش دستی توسط نیروهای انسانی روانه پروژه های عمرانی می شود.

برای خرید سنگ مالون کف حیاط با ما در تماس باشید.

این سنگ دارای ظاهری زیبا و طبیعی است. این سنگ ها دارای تنوع رنگی بسیار جذابی هستند و رنگ و بوی طبیعت را با خود به همراه دارند. سنگ مالون در واقع زیر مجموعه ای از سنگ لاشه است که قابلیت چکش خواری آن بالاتر بوده و در ابعاد و اندازه های مشخص تراشکاری می شود. تراش سنگ های مالون به کمک دستگاه صورت می پذیرد. این سنگ ها برخلا سنگ های لاشه دارای سطحی صاف و هموار هستند به همین دلیل در پروژه های نماسازی و کاربردهای تزئینی نقش پر رنگ تری ایفا می کنند.

این نوع سنگ با توجه به معدنی که از آن استخراج شده می تواند میزان مقاومت و کارایی خاصی داشته باشد. انواع سنگ های مالون بر اساس ترکیبات معدنی و نوع ناصر و کانی های موجود در ساختار این سنگ ها دارای میزان مقاومت مختلف نسبت به ضربه، فشار، سایش، رطوبت و حرارت و سرما هستند. به همین دلیل زمانی که قصد داریم اقدام به خرید سنگ مالون برای پروژه های عمرانی نمایید باید معدن سنگ را در خرید خود لحاظ کنید.

برای دریافت مشاوره در مورد پیمانکاری سنگ لاشه قرمز با ما در تماس باشید.

سنگ مالون چیست؟

تنوع رنگی سنگ مالون ناشی از تنوع در نوع کانی ها می باشد. انواع این نوع سنگ می تواند رنگ هایی مانند گردویی، طوسی، سبز، لیمویی، قرمز و سبز را با رگه های طبیعی شامل شود. این سنگ به قدری زیباست که از آن در پروژه های نماسازی ویلا استفاده می شود. به ویژه اگر هدف ساخت ویلا به سبک روستیک در جنگل های کوهستانی شمال و مناطق خوش آب و هوای تهران باشد.

برای خرید انواع سنگ مالون نما با ما در تماس باشید.

نکته مهم در مورد سنگ مالون این است که این سنگ ها برخلا سنگ های لاشه دارای ابعاد منظم و ظاهری نسبتا متقارن هستند. گوشه های این سنگ و سطح این سنگ ها ساب داده می شوند تا زیبایی بیشتری پیدا کنند و چینش آن ها ساده تر شود. این سنگ به طور طبیعی و اغلب در جریان فوران آتش فشان ها تولید و استخراج می شود. همچنین ممکن است در اثر رسوبات کف رودخانه و فرآیندهای کوهزایی و کوهساری به دست آید.

این سنگ ها را می توان با توجه به نوع پروژه و کاربردی که قرار است داشته باشد به اندازه های کوچکتر تولید کرد. به عنوان مثال سنگ مالون مورد استفاده در نمای یک ویلا یا کفپوش ک پیاده رو باید ابعاد بزرگتری نسبت به این سنگ مورد استفاده در ساخت یک آبنمای سنگی در دکوراسیون داخلی داشته باشد.

برای دریافت مشاوره و قیمت پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان با ما تماس بگیرید.

زیبایی این نوع سنگ از لحاظ طیف رنگی بی شک شما ا مجذوب و مسحور خواهد کرد. این سنگ ها دارای تنوع رنگی بی نظیری هستند. از رنگ های کرمی، شیری، گردویی، اخرایی و سبز گرفته تا رنگ هایی مانند سفید و طوسی که رگه هایی از لیموی و قرمز در آن ها دیده می شود. سنگ مالون را می توان به جرات یک اثر هنری دانست.

بسیار مهم است که پیمانکاری این سنگ را به دست یک تیم خبره و حرفه ای بسپارید. تیم هایی که دارای تخصص کافی در حوزه ساخت و ساز پروژه های عمرانی هستند اجرای سنگ مالون را بسیار تمیز، ظریف، هنرمندانه و ماهرانه از آب در می آورند. پیمانکاری سنگ نادی یکی از مجموعه های معروف و حرفه ای در حوزه پیمانکاری این نوع سنگ می باشد که با اجرای چندین و چند پروژه موفقیت آمیز در سراسر ایران، مهارت و تخصص خود را به اثبات رسانیده. برای اجرای سنگ  در پروژه های عمرانی تان می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا مشاوره تخصصی و رایگان را در این باره به شما ارائه دهند.

کاربرد سنگ مالون

سنگ مالون نه تنها از بابت مقاومت بالای آن در برابر ضربه، سایش، فشار، تنش و نوسانات دمایی قابل تقدیر و تحسین است بلکه از لحاظ هنری نیز ارزش بسیار بالایی دارد تا جایی که یکی از کاربردهای اصلی و مهم آن در پروژه های زیباسازی می باشد.

برای دریافت قیمت و مشاوره پیمانکاری سنگ لاشه تزئینی با ما تماس بگیرید.

این سنگ درصد بسیار ناچیزی از جذب آب را به خود اختصاص داده و در برابر نوسانات دمایی در مناطقی که دارای اقلیم جغرافیایی سردسیر و کوهستانی هستند بسیار مقاوم است. بنابراین دچار هوازدگی، نم کشیدن، پوسیدگی، فرسایش و شکستگی نخواهد شد.

همین ویژگی های مثبت موجب شده تا شاهد کاربردهای بی وقفه این سنگ در پروژه های عمرانی مختلف باشیم. هر چند که کاربرد سنگ مالون به نوع معدن، نوع ترکیبات معدنی، میزان مقاومت سنگ در برابر فرسایش، مقاومت فشاری، استحکام سنگ، ضخامت سنگ، ابعاد و نوع استخراج و فرآوری آن بستگی دارد. در این بخش قصد داریم شما را با کاربرد این سنگ ها آشنا کنیم.

 • استفاده  در پروژه های شهرسازی

به عنوان اولین کاربرد از سنگ مالون قصد داریم از کاربردی یاد کنیم که شما را احتمال متعجب ساخته. این نوع سنگ در بسیاری از پروژه های شهرسازی و عمرانی استفاده می شود. بنابراین کاربرد این سنگ در ساخت کانال های آب و یا حتی ساخت جداول شهری در خیابان ها چیز عجیبی نیست. این سنگ از محبوب ترین سنگ ها در پروژه های شهرسازی است چرا که قیمت مناسبی دارد و دوام و مقاومت آن بسیار بالاست. به علاوه اینکه با معماری ایرانی به شدت جور است.

برای دربافت مشاوره در مورد قیمت و نحوه پیمانکاری سنگ لاشه چکشی با ما در تماس باشید.

استفاده دیگری که از این سنگ در پروژه های شهرسازی می شود شامل کاربرد سنگ مالون در کف سازی پیاده روها، سنگفرش خیابان ها و کف سازی پارک ها می شود. معماران و طراحان و مهندسین شهرسازی برای اینکه حال و هوای صمیمانه تری به فضاهای شهری بدهند اقدام به کف سازی معابری شهری با استفاده این سنگ می کنند.

سنگ های مالون با آن ظاهر طبیعی و نسبتا زمخت خود می توانند مردم شهر را به یاد کوچه باغ های سنتی و نوستالژیک بیندازند. این سبک از اجرای کفپوش در کشورهای اروپایی نیز بسیار اجرا می شود. به همین دلیل یکی از دلایل استفاده از این سنگ در کفپوش خیابان ها و معابر نزدیک شدن حال و هوای کوچه خیابان ها به این کشورها می باشد. از این سنگ ها  در کف پارک ها نیز استفاده می شود.

فضای پارک در واقع فضایی عجین شده با طبیعت بکر و خالص می باشد. به همین دلیل بهتر است که از عناصر طبیعی و ناب در طراحی پارک ها استفاده شود. ساخت صخره های مصنوعی، آبشارهای مصنوعی، راه پله ها و کف سازی رودخانه ها و جویبارهای آب در معابر و پارک ها جزو کاربردهای این سنگ می باشد که همگی مربوط به حوزه شهرسازی می شود.

برای دریافت مشاوره در مورد پیمانکاری سنگ لاشه تراورتن با ما درتماس باشید.

از سنگ مالون همچنین در ساخت دیوار اتوبان ها، ساخت نمای پل ها، تونل سازی، دیواره آب بندها و دیوار چینی در فضای بیرونی استفاده می شود.

 • استفاده برای مرمت بافت های قدیمی معماری

یکی از مهمترین کاربردهایی که باید در مورد سنگ مالون به ان اشاره شود کاربرد این سنگ در بازسازی بافت های آسیب دیده و مرمت بخش های سنتی و بافت های قدیمی شهر است. از این سنگ ها در کف کوچه ها و پیاده روها، ورودی خانه های قدیمی، بازسازی نمای ساختمان ها و عمارت های سنتی، ساخت حوض، تعمیر نمای خانه های قدیمی و بازسازی خیابان ها استفاده می شود. سنگ مالون یکی از عناصر پر کاربرد در مرمت بافت های قدیمی می باشد چرا که دارای مقاومت بالایی در برابر سایش، رطوبت، پوسیدگی، شکستگی و فشار می باشد.

 • استفاده در پروژه های عمرانی

از این سنگ استفاده زیادی در ویلا سازی می شود. وقتی صحبت از ویلاسازی می شود منظورمان طراحی محوطه ویلا، طراحی کفپوش ویلا، طراحی نمای ویلا، طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و ساخت دیوارها و آلاچیق و پاسیو و تراس می باشد. از سنگ مالون در ساخت شومینه، طراحی دیوارهای داخلی ویلا، استخر، آبنما و آبشار مصنوعی در ویلا نیز استفاده می شود.

این سنگ یک سنگ بسیار تا بسیار مقاوم در برابر ضربه، فرسایش و رطوبت و نوسانات دمایی می باشد و می توان از آن هم به عنوان یک سنگ تزئینی در ساخت آبنما و استخر استفاده کرد و هم در ساخت کفپوش هایی که به مقاومت نیاز دارند.

در محوطه ویلاهای روستیک و باغ ویلاها مطمئنا استفاده از سنگ مالون را به میزان زیادی خواهید دید. این سنگ می تواند در ساخت آتشدان نیز استفاده شود. گودال آتش بخشی از محوطه ویلا است که به تعبیه آتشدان اختصاص یافته است. استفاده از این سنگ در ساخت آتشدان می تواند جلوه ای زیبا و از همنشینی سنگ و آتش دو عنصر طبیعی  و انرژی بخش را به نمایان بگذارد و مطمئنا صحنه ای جادویی خلق خواهد کرد. سنگ های مالون با ظاهر روستیک و طبیعی و هنری خود می توانند جلوه ای زیبا به ویلا بدهند.

برای مشاوره در مورد پیمانکاری سنگ لاشه برای پیاده رو و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

از سنگ مالون در ساخت دیوارها و نماسازی ویلا نیز استفاده می شود. ظاهر نامتقارن و زیبای این سنگ ها با معماری روستیک بسیار مطابقت دارد. این سنگ ها دارای ترکیب رنگی بسیار خوبی هستند و معمولا به دلیل متخلخل بودن چسبندگی بالایی به ملات دارند. بنابراین می توان از آن ها در ساخت دیوار و نمای ویلا استفاده کرد.

این سنگ همچنین در ساخت نمای رستوران ها، کافی شاپ ها، هتل ها و عمارت های تفریحی کاربرد دارد. ظاهر این سنگ ها می تواند حس صمیمانه ای بین مخاطب و فضای معماری ایجاد کند. به همین دلیل در معماری هایی که هدف دوستی با افراد و ایجاد حس صمیمیت است از این سنگ ها استفاده می شود. به همین دلیل در ساخت ساختمان های رسمی مانند ادارات و سازمان ها از سنگ مالون استفاده نمی شود.

انواع سنگ مالون

سنگ مالون شاید به نظر یک پاره سنگ تخته ای ساده به نظر برسد که دارای ظاهری نسبتا خشن، زمخت و البته طبیعی است و مناسب برای اجرای پروژه هایی چون پیاده رو و ساخت دیوار به نظر می رسد. اما این سنگ را نباید ساده انگارانه قضاوت کنید. این سنگ دارای تنوع بی نظیری از لحاظ ابعاد، ترکیب رنگ، نوع معدن، کاربرد و ضخامت می باشد و تقریبا در هر نوع پروژه ای قابلیت ورود دارد. این موضوع به دلیل گوناگونی انواع سنگ مالون می باشد. در این بخش شما را با انواع این سنگ آشنا می کنیم تا با این سنگ جادویی بیشتر آشنایی پیدا کنید.

 • انواع سنگ مالون از لحاظ ضخامت

اگر قصد اجرای پروژه کف سازی و یا نماسازی را دارید باید قبل از هر چیز در مورد ضخامت سنگ مالون تصمیم گیری کنید. این سنگ ها در انواع ضخامت های 1 تا 3 سانتیمتری و 2 تا 5 سانتیمتری تولید می شوند. این سنگ  با ضخامت کمتر مناسب استفاده در ساخت دیوار، نمای سازه و پیاده رو می باشد. اما برای ساخت کفپوش خیابان ها و مناطقی که عبور و مرور خودرو روی آن صورت می پذیرد باید از این سنگ با ضخامت بیشتر استفاده کرد. انتخاب ضخامت مناسب این سنگ به عهده پیمانکار سنگ مالون می باشد. این موضوع یقینا در ایمنی، زیبایی و دوام سازه اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

اگر در مورد پیمانکاری سنگ لاشه برای کف نیاز به مشاوره و دریافت قیمت دارید با ما در تماس باشید.

 •  انواع سنگ مالون از لحاظ ترکیب رنگ

سنگ مالون از لحاظ ترکیب رنگ بسیار متنوع است. ترکیب رنگ هایی که در این سنگ مشاهده می کنید به دلیل تنوع در نوع معدن، نوع کانی ها و نوع ترکیبات معدنی موجود در ساختار سنگ است. سنگ مالون جوشقان، سنگ مالون راسته و سنگ مالون نبشی و سنگ مالون رودخانه ای هر کدام دارای ترکیب رنگی مختلفی هستند.

 • انواع سنگ مالون از لحاظ ابعاد و اندازه

یکی از تفاوت های بارز و مشهودی که بین سنگ مالون و سنگ لاشه عنوان کردیم بهره مندی این سنگ از سطح صاف و ساب خورده می باشد. این نوع سنگ دارای سطحی هموار و صاف است. این سنگ ها از لحاظ ابعاد و اندازه دسته بندی می شوند. پروژه های مختلف ساخت و ساز از انواع سنگ مالون با ابعاد و اندازه های مختلف استفاده می شود. این در حالی است که هیچ دسته بندی خاصی برای سنگ لاشه از لحاظ ابعاد و اندازه وجود ندارد.

اگر طول سنگ مالون از ارتفاع آن کمتر باشد به آن سنگ مالون کله می گویند. اگر عکس این موضوع صادق باشد و طول این سنگ از ارتفاع آن بیشتر باشد به آن سنگ مالون راسته گفته می شود. سنگ های ملون که در کنج ها و گوشه ها استفاده می شوند نیز سنگ مالون نبشی نام دارند.

 • انواع سنگ مالون از لحاظ نوع معدن

سنگ لاشه از معادن مختلفی در ایران استخراج می کنند. بنابراین می توان انواع سنگ مالون را که در واقع زیر مجموعه ای از سنگ لاشه می باشد بر حسب نوع معدن دسته بندی کرد. معدن هایی که در شهرهای مختلف مانند مشهد، کاشان، میبد، یزد، سبزوار، میگون و دماوند وجود دارند معادن اصلی استخراج این سنگ هستند. بنابراین در زمان خرید سنگ مالون باید به نوع معدن استخراج شده نیز توجه داشت. چرا که این معدن اساسا در سایر فاکتورهای موثر در کیفیت سنگ مالون نقش دارد.

 • انواع سنگ مالون از لحاظ نوع ترکیبات معدنی، عناصر و کانی های تشکیل دهنده

تنوع رنگ در انواع سنگ مالون نشان از تنوع کانی های موجود در این نوع سنگ دارد. تنوع در ترکیبات معدنی نه تنها از باب ظاهر بلکه از باب کیفیت می تواند روی این سنگ  تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال سنگ مالون جوشقان لیمویی نسبت به سنگ مالون جوشقان اخرایی دارای تفاوت هایی از لحاظ نوع کانی ها می باشد. بنابراین طبیعی است که این دو نوع سنگ مالون از لحاظ میزان مقاومت در برابر ضربه، سایش، فشار و نوسانات دمایی واکنش های مختلفی بروز دهند. به عنوان سنگ مالون سبز را یکی از مقاوم ترین انواع این سنگ می دانند که علاوه بر کاربرد در حوزه عمرانی در حوزه انرژی درمانی نیز کاربرد دارد.

اگر در مورد پیمانکاری سنگ لاشه برای دیوار نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.

همانطور که متوجه شدید این سنگ ها دارای انواع مختلفی از لحاظ رنگ، ترکیبات معدنی، نوع کانی، عناصر، نوع معدن، ضخامت، میزان تخلخل، میزان مقاومت و ابعاد و اندازه می باشد. اگر پیمانکار سنگ مالون را به درستی انتخاب کرده باشد مطمئنا در اجرای سنگ مالون تمامی نکات مهم و استانداردهای کیفی را با توجه به نوع پروژه رعایت خواهد کرد.

بنابراین نوع این سنگ با توجه به نوع کاربرد آن انتخاب می شود و ایمنی نیز در حد بالایی اعمال خواهد شد. پیمانکاری سنگ نادری به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه های پیمانکاری سنگ مالون در ایران می باشد که نمونه کارهای درخشان آن گواه کیفیت بالای اجرای پروژه ها می باشد. برای دریافت مشاوره و همکاری با این مجموعه می توانید با شماره تماس های قرار داده شده در وبسایت تماس حاصل نمایید

اجرای سنگ مالون چقدر زمان می برد؟

یکی از مهمترین اهدافی که استفاده از این سنگ را توجیه می کند بالا رفتن سرعت اجرای پروژه می باشد. به کمک این نوع سنگ می تواند سرعت پیشرفت پروژه را افزایش داد. استفاده از ملات برای چیدمان سنگ های مالون و عدم تقارن ظاهری این سنگ ها موجب شده تا چیدمان این سنگ ها نیاز به اندازه گیری های دقیق  تراش دقیق نداشته باشد اما به هر حال سنگ های مالون باید تراش ظریف و تمیزی داشته باشند.

زمان اجرای سنگ مالون به پارامترهای مهمی بستگی دارد که از مهمترین آن ها می توان به نوع پروژه اشاره کرد. بسته به اینکه در حال اجرای چه نوع پروژه ای هستید مدت زمان اجرای سنگ  متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اجرای نمای یک ویلا نسبت به اجرای یک شومینه سنگی مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

مدت زمان اجرای سنگ مالون به موارد دیگر نیز بستگی دارد. به عنوان مثال موقعیت جغرافیایی که پروژه در آن واقع شده. چنانچه آب و هوای منطقه آب و هوایی بسیار سردسیر باشد و در فصل زمستان قصد اجرای این سنگ ها داشته باشید مطمئنا سرعت اجرای سنگ  کاهش پیدا می کند. هر چه منطقه مورد نظر خوش آب و هوا تر باشد مطمئنا زمان اجرای پروژه کمتر می شود.

در این راستا باید به مهارت و سرعت و تبحر پیمانکار سنگ مالون نیز اشاره کنیم. مطمئنا نیروی کار خبره در زمان کمتری پروژه اجرای این سنگ را به پایان می رساند. بنابراین با کمک گرفتن از مجموعه های حرفه ای در حوزه پیمانکاری سنگ مالون می توانید سرعت اجرای پروژه را کاهش دهید. مجموعه پیمانکاری سنگ نادری به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه های پیمانکاری سنگ مالون در ایران در کمترین زمان ممکن و با بیشترین سرعت ممکن پروژه سنگ مالون را برای شما اجرا خواهد کرد.

هزینه اجرای سنگ مالون چقدر است ؟

هزینه پیمانکاری سنگ مالون موضوع مهمی است که در زمان عقد قرارداد به آن پرداخته می شود. این هزینه می تواند متاثر از پارامترهای مختلف باشد. نوع سنگ ها انتخابی شما با توجه به نوع معدن و کانی های موجود در سنگ می تواند هزینه را دستخوش تغییر کند.

همانطور که گفته شد انواع سنگ مالون با توجه به نوع معدن، نوع ترکیبات معدنی، نوع کانی ها و عناصر موجود در این سنگ ها دارای میزان مقاومت مختلفی هستند. مقاومت این  سنگ در برابر فرسایش، باران های اسیدی، سایش، فشار، ضربه و نوسانات دمایی می تواند کیفیت و مقاومت سنگ مالون را تعیین کند که هزینه پیمانکاری را تغییر خواهد داد.

می توانیم در این راستا به ترکیب رنگی سنگ مالون نیز اشاره کنیم. برخی از سنگ های مالون به دلیل ترکیب رنگ زیبا و رویایی دارای قیمت بیشتری هستند. بنابراین هزینه پیمانکاری سنگ مالون نیز بیشتر خواهد شد.

در هزینه پیمانکاری سنگ مالون می توان به موادی چون ضخامت سنگ مالون، ابعاد و اندازه سنگ مالون، حجم ملات مورد استفاده، میزان تخلخل سنگ مالون، میزان مقاومت سنگ مالون، کیفیت سنگ مالون و نوع معدن و سختی کار اشاره کرد. متراژ سطح قابل اجرا، نوع پروژه و میزان سنگ مالون مورد استفاده در پروژه نیز هزینه پروژه را تغییر می دهد.

تبحر و مهارت نیروی کار نیز در هزینه پیمانکاری سنگ مالون موثر است. مطمئنا اجرای سنگ  به دست نیروی ماهر و با تجربه هزینه بیشتری خواهد داشت. هزینه های دیگر چون هزینه حمل و نقل نیز در این هزینه حساب می شوند.

اگر می خواهید در مورد هزینه پیمانکاری سنگ مالون اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با کارشناسان و متخصصین پیمانکاری سنگ نادری تماس حاصل نمایید تا از قیمت های دقیق مطلع شوید.

اگر در مورد پیمانکاری سنگ لاشه برای نما نیاز به راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید.

سنگ مالون

می توان گفت سنگ مالون همان سنگ لاشه است که تغییر شکل پیدا کرده است. سنگ مالو از جمله سنگ های ساختمانی است که برای نما و کف حیاط یا دیوار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ به طور گسترده در ساخت و ساز های مهندسی  کاربرد زیادی دارد. شکل این سنگ به حالت اشکال چند ضلعی نامنظم است که وقتی در کنار هم قرار می گیرد بسیار جذاب می شود. نام دیگر سنگ مالون همان سنگه لاشه است. 

سنگ مالون دارای ویژگی هایی می باشد در این بخش شما را با خصوصیات این سنگ زیبا و جذاب آشنا می کنیم تا به راحتی بتوانید این سنگ را از سایر سنگ هایی که شاید شباهت زیادی به سنگ مالون داشته باشد تشخیص دهید.

برای خرید سنگ رودخانه ای با ما در تماس باشید.

چکش خواری سنگ مالون 

خیلی جالب است که بدانید سنگ مالون خاصیت چکش خواری دارد یعنی به راحتی می توان با چکش آن را به اشکال مختلف در آورد. 

تنوع در اندازه و شکل

سنگ مالون دارای تنوع بسیاری است، سنگ مالون جوشقان، سنگ مالون راسته و سنگ مالون نبشی و ….هر کدام از است مدل سنگ ها کاربرد های متفاوتی دارند. مثلا سنگ مالون جوشقان دارای یک سری رگه بر روی خود است که آن را از بقیه سنگهای مالون مستثنی می کند.

برای خرید و دریافت مشاوره در مورد انواع سنگ قلوه با ما تماس بگیرید.

طیف رنگی گسترده

باید بدانید این سنگ دارای طیف رنگی بسیاری است و همین موضوع موجب جلب توجه زیبایی شناسی این سنگ را ایجاد می کند. بنابراین اگر نگران ایجاد هارمونی و هماهنگی بین رنگ های بکار رفته در ساختمان هستید این سنگ کار شما را آسان کرده و شما می توانید با خیال راحت رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. رنگ های این سنگ عبارتند از قهوه ای، شیری، سبز و طوسی …البته باید ذکر کرد رنگ سبز آن نسبت به بقیه رنگ ها از استحکام بسیار خوبی برخوردار است. این سنگ ها علاوه بر جنبه زیبایی در زمینه درمانی نیز دارای خواص بسیاری است. 

برای خرید و دریافت مشاوره انواع سنگ لاشه با ما در تماس باشید.

جذب رطوبت پایین

یکی از ویژگی های برجسته سنگ مالون مقاومت خیلی خوب و جذب آب بسیار کم آن است، پی می توان نتیجه گرفت که اگر به دنبال سنگی برای استفاده در کف حیاط و محوطه باغ و ویلا و همچنین دیوار های بنای خود هستید می توانید با خیال راحت این سنگ زیبا و مقاوم را انتخاب کنید زیرا دیگر نگران فرسایش زود هنگام سنگ در مقابل باد و باران نیستید. این سنگ پرطرفدار برای ساخت و ساز در مناطق شمالی کشور گزینه خوبی زیرا مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد.

برای دریافت مشاوره و قیمت در مورد محوطه سازی ویلا با سنگ لاشه با ما تماس بگیرید.

سنگ مالون انواع مختلفی دارد:

انواع فروش سنگ مالون بر اساس رویه تولید

سنگ مالون تمام تراش:

سنگ تمام تراش به سنگی گفته می شود که تمام قسمت هایی که ملات می خورد تراش داده می شود. برای چسبیدن بهتر ملات آن را به شکل مخروطی شکل می دهند.

سنگ مالون نیم تراش:

این مدل سنگ ها به این شکل است که هر چهار طرف آن برش داده می شود ولی قسمت پشت آن تراش نمی خورد.

برای دریافت قیمت و مشاوره در مورد محوطه سازی با قلوه سنگ با ما تماس بگیرید.

مالون اندازه:

همانطور که از نامش پیداست اندازه در آن رعایت شده و تمام قسمت های سنگ به اندازه مشخصی تراش داده شده است.

انواع فروش سنگ مالون بر اساس شکل ظاهری 

سنگ مالون کله:

طول این سنگ از ارتفاع کمتر است به همین دلیل به آن کله می گویند.

سنگ مالون راسته:

در صورتی که طول سنگ از ارتفاع بیشتر باشد.

سنگ مالون نبشی:

از این سنگ در کنج و نبش دیوار ها استفاده می شود.

تفاوت سنگ لاشه و سنگ مالون

در اینجا می خواهیم تفاوت سنگ لاشه و سنگ مالون را برای شما بگوییم:

سنگ لاشه یک سنگ نتراشیده است و دارای اشکال مختلف و نامنظم و این سنگ سنگی است که به اشکال مختلف تراش خورده و شکل داده شده است. سنگ لاشه و سنگ مالون هردو به سنگ های ابعادی معروف هستند و در کار های عمرانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. با اندازه گیری درجه سختی این سنگه یعنی اینکه هر چه استحکام آن ها در مقابل عوامل محیطی و باران بیشتر باشد بیشتر در مصارف عمرانی و جاده ای از آن استفاده می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاروه در مورد محوطه سازی با سنگ لاشه با ما تماس بگیرید.

کاربرد سنگ مالون در ساخت و ساز

این سنگ به دلیل تراش خوری خوبی که دارد در قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه با تغییراتی که می شود روی این سنگ انجام داد کاربرد آن در نمای ساختمان ها بیشتر شده است. این سنگ کاربرد های مختلفی دارد. یکی دیگر از کاربرد آن سنگ استفاده آن در ماسه سبک برای آسفالت و بتن است. همچنین از این سنگ برای دیواره آب بند ها نیز استفاده می شود. و از جمله کاربرد های این سنگ عبارتند از:

 • نمای ساختمان
 • جدول سازی
 • سنگ فرش راه پله
 • استفاده از دیوار های باربر
 • ساخت نمای پل
 • ساخت دیوار در پارک ها
 • کاربرد برای دیوار حائل

برای دریافت مشاوره و قیمت در مورد محوطه سازی با سنگ رودخانه ای با ما تماس بگیرید.

سنگ مالون نما بیشتر برای نمای ساختمان هتل ها و خانه های بزرگ به کار می رود، می توان گفت عمده این سنگها برای نما سازی بکار می رود. این سنگ ها از مجموعه سنگ های لاشه هستند که طی فرایندی به اشکال مختلف جهت استفاده در نما ساختمان ها با استفاده از برشکاری شکل داده شده اند.

این سنگ ها چکش خواری خوبی دارد بنابراین می توان آن را برای نقاطی که به شکل گوشه و کج است شکل داد. ار آنجایی که این سنگ برای ساخت و ساز های مهندسی و تونل ها و پل ها بکار می رود باید به استحکام و مقاومت و همچنین ویژگی های فیزی و شیمیایی آن بسیار دقت کرد. نوع خوب این سنگ باید عاری از کانی هایی که در اثر هوازدگی موجب تخریب سنگ می شود باشد.

برای دریافت مشاوره در مورد محوطه سازی با سنگ کوهی با ما تماس بگیرید.

استفاده از سنگ مالون برای نمای دیوار باغ ها و ویلا ها ایده بسیار خوبی برای زیبا سازی به حساب می آید. استفاده از این سنگ در فضای محوطه باز تالار ها و ویلا ها با یک نورپردازی مناسب می تواند جلوه ای خاصی را ایجاد کند. 

قیمت سنگ مالون

همچنین قیمت سنگ مالون برای تولید کننده گان بسیار مهم است، این سنگ به عنوان سنگ خام مصرف رو به افزایشی دارد. برا ی خرید سنگ مالون باید از طریق وب سایت اقدام کنید. قیمت خوب و کاربردهای فراوان این سنگ باعث شده تا سازندگان بیشتر به سمت این نوع سنگ بیایند. قیمت سنگ مالون نسبت به  سنگ تراورتن و مرمریت در بازار بیشتر است.

شاید یک دلیلان همان ویژگی هایی است که این سنگ دارد. این سنگ هم به صورت تزیینی استفاده می شود و هم در کار های ساخت و ساز جاده ای، پل ها، و تونل ها از آن استفاده می شود. تنوع رنگی این سنگ سبب شده از آن در نما سازی و زیبایی شهر و پارک ها از آن استفاده شود.خوشبختانه این سنگ به وفور در ایران یافت می شود و سنگی است که به دلیل کاربرد های فراوان خواهان زیادی از کشور های غربی دارد. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد محوطه سازی با سنگ ریزه با ما تماس بگیرید.

خرید سنگ مالون

این سنگ به صورت لاشه ای خریداری می شود، خرید سنگ مالون به صورت اینترنتی بدون واسطه روش مناسب و مقرون به صرفه ای است. قیمت خوب و مناسب این سنگ و همچنین استحکام عالی این سنگ سبب شده تا طرفداران زیادی برای استفاده در ساخت و ساز داشته باشد. به دلیل تنوع بالای این سنگ هم از جهت رنگ و هم نوع سنگ قیمت های متفاوتی را در بازار شاهد هستیم. بنابراین قیمت سنگ مالون با توجه به کیفیت آن متغیر است.

Tags: No tags

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *