نکات کاربردی نصب سنگ نما

نکات کاربردی نصب سنگ نما چیست

نکات کاربردی نصب سنگ نما چیست؟ سنگ ها یکی از پرکاربردترین محصولات در تمامی پروژه ها به خصوص پروژه های ساختمانی هستند. از سنگ ها می توان برای راه پله، کف، نما و… استفاده کرد. در بین تمامی کاربردهای سنگ ها، استفاده از آن ها به عنوان سنگ نما ‌یکی از بزرگ ترین کاربردهای آن محسوب می شود. 

سنگ نما می تواند در دیوارهای خارجی یا داخلی ساختمان نصب می شود همچنین نکات کاربردی نصب سنگ نما نیاز به روش ها و مهارت های بالایی دارد که بهتر برای این کار حتما به افراد متخصص مراجعه کنید، پیمانکاری نادری که یکی از برترین پیمانکاران موجود در ایران است؛ در نصب سنگ نما تبحر خاصی دارد که شما می توانید برای مراجعه به آن به سایت پیمانکاری نادری مراجعه کنید. نکات کاربردی نصب سنگ نما یکی از کارهای اصولی و مهمی است که در انجام آن باید به نکات کاربردی آن توجه کنید؛ پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

برای دریافت خدمات پیمانکاری سنگ لاشه با کارشناسان ما در تماس باشید.

منظور از نکات کاربردی نصب سنگ نما چیست؟

به طور کلی به ظاهر بیرونی ساختمان نما می گویند، که برای زیباتر کردن این نما از سنگ های خاصی استفاده می شود که به طور مجموع به آن سنگ نما می گویند. سنگ نما یکی از پرکاربردترین متریال های زیبا‌سازی ساختمان است که امروزه نیز طرفداران زیادی دارد. سنگ نما شامل سنگ های فراوانی همچون رومی، گرانیت، تراورتن، مرمریت و… می شود. در ادامه پیمانکاری نادری به نکات کاربردی نصب سنگ نما می پردازد.

4 نمونه از نکات کاربردی نصب سنگ نما

در نصب سنگ نما نکات بسیاری وجود دارد که در این قسمت به طور کامل به هر یک از آن تا پرداخته می شود.

روش نصب سنگ نما

نصب سنگ نما با توجه به نوع سنگ آن از چهار روش خاص انجام شود که شامل نصب با استفاده از سیمان، نصب با استفاده از سیم و مفتول، نصب با استفاده از قلاب اسکوپ و نصب با استفاده از لقمه سنگ می شود. در ادامه به بررسی مهم ترین این روش ها پرداخته می شود.

نصب با استفاده از سیمان

یکی از قدیمی ترین روش ها به عنوان  نکات کاربردی نصب سنگ نما استفاده از سیمان و ملات است. امروزه از این روش در بسیاری از پروژه ها استفاده می شود اما نکته مهمی که وجود دارد این است که استفاده از سیمان و ملات برای سنگ هایی که از چسبندگی پایینی برخوردارند مناسب نیست.

نصب با استفاده از سیم و مفتول

این روش که به ندرت نیز استفاده می شود مناسب سنگ های است که از وزن بالایی برخوردارند. در این روش ابتدا سیم ها به صورت خاصی به پشت سنگ نصب شده و پس از آن ماسه و سیمان را پشت آن ریخته تا پروژه ی نصب سنگ نما از استحکام خوبی برخوردار باشد.

برای دریافت خدمات پیمانکاری سنگ مالون با کارشناسان ما در تماس باشید.

نوع سنگ

یکی از نکات کاربردی در نصب سنگ نما نوع سنگ مورد نظر است. اگر سنگ مورد نظر از لحاظ کیفیت پایین باشد؛ نتیجه کار باب میل شما نخواهد بود. سنگ هایی مناسب نما هستند که از تخلخل بالایی برخوردار باشند، زیرا در صورت وجود تخلخل، سنگ از وزن کمتری برخوردار خواهد بود و به راحتی می چسبد. 

البته موضوع مهم در نکات کاربردی نصب سنگ نما این است که تخلخل باید در حد متوسط باشد، زیرا تخلخل بسیار بالا می تواند باعث جذب آب شود که این موضوع موجب پوسیدگی سنگ خواهد شد. به طور کلی برای نما به خصوص نمای ساختمان از سنگ های تراورتن استفاده می کنند زیرا دارای تخلخل مناسب، وزن پایین و چسبناکی بالا می باشد.

برای خرید و دریافت مشاوره انواع سنگ لاشه با ما در تماس باشید.

استفاده از چسب مناسب

اگر سنگ های مورد استفاده بسیار کوچک هستند شما می توانید از چسب مناسب نصب سنگ استفاده کنید؛ زیرا هم کارتان راحت تر خواهد بود و هم از هزینه های اضافی می کاهید.

استفاده از مصالح باکیفیت

اگر شما در انجام پروژه نصب سنگ نما از مصالح باکیفیت استفاده کنید مطمئنا کیفیت کارتان نیز بالاتر خواهد رفت، پس بهتر است برای نصب سنگ نما از مصالح مناسب استفاده کنید تا دوام و زیبایی کارتان دو چندان شود.

برای خرید سنگ لاشه و مشاوره در مورد انواع آن با ما تماس بگیرید.

اهمیت نکات کاربردی نصب سنگ نما

نصب سنگ نما و اطلاع از نکات کاربردی نصب سنگ نما یکی از کارهای تخصصی است که نیاز به مهارت بالایی دارد که هر فردی توانایی انجام آن را ندارد. اما در این مطلب پیمانکاری نادری به تمامی نکات کاربردی نصب سنگ نما که شامل روش نصب سنگ، نوع سنگ، مصالح باکیفیت و استفاده از چسب مناسب است پرداخته تا شما عزیزان در این زمینه اطلاعات کافی را دارا باشید.

Tags: No tags

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *