پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان

پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان نیز یکی از کارهای تخصصی است که گروه تخصصی پیمانکاری سنگ نادری بر عهده دارد. پی سازی ساختمان ها یکی از اصلی ترین اقداماتی است که در راستای مقاوم سازی و ایمنی انجام می شود. پی ساختمان حکم ریشه و اساس بنا را دارد. بنابراین در ساخت آن نمیتوان از هر نوع سنگ یا مصالحی استفاده کرد. از قضا در مناطق کوهستانی شاهد وفور بیش از حد سنگ ها صخره ای و کوهی هستیم. به همین دلیل در پی سازی ساختمان ها از سنگ های کوهستانی استفاده می شود. سنگ های لاشه یکی از مطلوب ترین گزینه ها برای ساخت پی ساختمان هستند.

پی ریزی به سبک سنتی هنوز هم ضامن ایمنی سازه ها می باشد. در ساخت انواع ساختمان های سنگی، چوبی، آجری و سیمانی ازان نوع سنگ ها استفاده می شود. سنگ لاشه اساسا دارای منبع آتشفشانی بوده و از کف رودخانه ها و دل کوهستان ها استخراج میشود. ساختار ورقه ای و زمخت این سنگ ها منجر به یک پی ریزی اصولی خواهد شد. اما چرا میگوییم اصولی؟

به این دلیل که سنگ های مورد استفاده در پی سازه باید دارای سطحی ناصاف؛ ناهموار و همراه با اصطکاک باشند تا دچار لغزش و جابجایی نشوند. سنگ های ورقه ای لاشه بهترین گزینه برای پی ریزی هستند.

در پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان از سنگ های لاشه با ضخامت قطور استفاده می شوند. این سنگ ها دارای بافت و ساختار خشن، مقاوم و ضد ضربه هستند و در برابر تنش و فشار بسیار مقاوم می باشند. به همین دلیل استفاده از آن ها در پی ساختمان به نوعی ضامن ایمنی خواهد بود.

بسیار مهم است که در پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان ازسنگ های سالم، بدون ترک خوردگی و بدون آثاری از شکستگی استفاده شود. به هیچ عنوان نباید در بافت و ساختار سنگ ها آثار از رگه های سست و ترک خورده وجود داشته باشد. سنگ های لاشه باید عاری از آثار پوسیدگی، تخلخل و فرسایش باشند.

برای دریافت قیمت و مشاوره پیمانکاری سنگ لاشه تزئینی با ما تماس بگیرید.

پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان

نکته مهم دیگری که در پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان باید لحاظ گردد مقاومت بالای سنگ های لاشه در برابر نفوذ رطوبت است. این سنگ ها نباید بیش از 8 درصد جذب رطوبت داشته باشند در غیر این صورت ایمنی سازه زیر سوال خواهد رفت.

مقاومت بالای سنگ لاشه در برابر یخ زدگی، زلزله، فرسایش، فشار، تنش و لرزش و ضربه از جمله مهمترین مواردی است که باید در پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان لحاظ شود. تیم های پیمانکاری حرفه ای قادربه شناسایی سنگ های مرغوب لاشه برای پی ساختمان هستند. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر ایمنی سازه و کیفیت ساخت برای شما اهمیت دارد برای پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان از پیمانکاری سنگ نادری کمک دریافت کنید.

برای دربافت مشاوره در مورد قیمت و نحوه پیمانکاری سنگ لاشه چکشی با ما در تماس باشید.

پیمانکار سنگ لاشه پی ساختمان

 

پیمانکاری سنگ نادری یکی از قوی ترین مجموعه های پیمانکاری سنگ در ایران می باشد که از سنگ های مرغوب و ایمن برای پی ریزی ساختمان شما استفاده می نماید. ایمنی سازه چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد. بنابراین باید در انتخاب تیم پیمانکار سنگ لاشه پی ساختمان نهایت دقت را به خرج دهید.

حداقل مقاومت فشاری سنگ لاشه برای پی باید 150 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع باشد.

چنانچه ارتفاع پی زیاد باشد میتوان از سنگ لاشه برای پی ریزی استفاده کرد. بسیار مهم است که در پی های سنگی لزوما از سنگ های طبیعی استفاده شود. سنگ های لاشه در دسترس هستند و قیمت آن ها نیز اقتصادی می باشد.

پیمانکار سنگ لاشه پی ساختمان باید بداند که از چه نوع ملاتی باید برای پر کردن فضای خالی بین سنگ های لاشه استفاده کند. این ملات باید از نوع آبی یعنی ملات ماسه و آهک و یا ماسه و سیمان باشد. ملات ماسه و سیمان زمانی استفاده می شود که فشار وارده بر سازه زیاد باشد.

برای دریافت مشاوره در مورد پیمانکاری سنگ لاشه تراورتن با ما درتماس باشید.

هزینه پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان

استفاده از سنگ لاشه برای پی سازی می تواند صرفه اقتصادی به دنبال داشته باشد. برای اجرای این نوع پی باید در ابتدا کف سازی انجام شود. یعنی کف پی را با ضخامت مشخصی از ملات پر می کنند و بعد قطعات سنگ لاشه را به ترتیب روی هم می چینند. زمانی که سنگ ها در حال چیده شدن هستند نباید حاوی چه ماده دیگری باشند. شیوه چیئن سنگ ها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

هزینه پیمانکاری سنگ لاشه پی ساختمان به پارامترهای مهمی چون متراژ سازه بستگی دارد. طبیعی است که با افزایش متراژ، هزینه پیمانکاری سنگ لاشه افزایش پیدا کند.

از دیگر موارد موثر در هزینه پیمانکاری سنگ لاشه میتوان به نوع سنگ لاشه، حجم ملات مورد استفاده، درجه مرغوب بودن سنگ ها، تخصص تیم پیمانکاری و دستمزدهای مقرر اشاره کرد. برای اطلاع از هزینه دقیق می توانید با مجموعه پیمانکاری سنگ نادری در تماس باشید.

اگر در مورد پیمانکاری سنگ لاشه برای نما نیاز به راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید.

Tags: No tags

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *